dna

Milurit

Milurit to popularny lek stosowany w terapii dny moczanowej, poważnej choroby polegającej na zbyt wysokim stężeniu kwasu moczowego w organizmie. Dna moczanowa postępuje w organizmie powoli poważne objawy dając często dopiero gdy jest już znacznie zaawansowania. Alarmujące są zwykle nagłe silne ataki bólu w stawach. Wcześniej pojawiają się niezbyt nasilone bóle w kończynach, jednak często je ignorujemy tłumacząc je sobie zbiciem czy nadwyrężeniem.

Istnieje wiele przyczyn mogących warunkować rozwinięcie się choroby. Źródłem pojawienia się choroby mogą być uwarunkowania genetyczne powodujące zaburzenia metabolizmu kwasu moczowego. Siedmiokrotnie większym ryzykiem zachorowania na dnę moczanową obarczeni są mężczyźni niż kobiety. Zaawansowany wiek znacząco wpływa na prawdopodobieństwo rozwinięcia się choroby, bardzo rzadko spotyka się dnę moczanową u osób poniżej 30 roku życia.

Najczęściej pojawienie się dny moczanowej wynika z prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Spożywanie dużej ilości pokarmów zawierających puryny, takich jak mięso, podroby, kawa, herbata i alkohol negatywnie wpływa na metabolizm kwasu moczowego w organizmie. Przyczyną pojawienia się dny moczanowej może być także bardzo popularna w ostatnim czasie dieta Dukana, polegająca na przyjmowaniu wyłącznie produktów białkowych, wykluczeniu wszystkich źródeł skrobi i znacznie ograniczająca możliwość spożywania warzyw i owoców, co może prowadzić do uszkodzenia pracy nerek. Nadwaga, otyłość i cukrzyca również negatywnie wpływają na ryzyko pojawienia się dny moczanowej.

Diagnoza i leczenie

Dnę moczanową najczęściej rozpoznaje się dopiero w momencie kiedy konieczne jest zastosowane leczenia farmakologicznego w postaci przyjmowania Miluritu. Jest to skuteczny lek, którego składnikiem aktywnym jest allopurinol. Składnik ten obniża w organizmie aktywność enzymu ksantynooksydazy, biorącego udział w wytwarzaniu kwasu moczowego, powodując zmniejszenie jego stężenia. Lek często stosuje się łącznie ze środkami moczopędnymi i zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów w trakcie terapii. Lek przyjmuje się doustnie, najlepiej po posiłku w dawce ustalonej przez lekarza. Absolutnie zabronione jest samodzielne zmienianie dziennej dawki.

Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania Miluritu. Podstawowym z nich jest uczulenie na allopurinol - główny składnik leku, lub nadwrażliwość na inne składniki. Milurit nie powinien być także stosowany w trakcie ciąży i karmienia piersią. Dodatkowo składniki aktywne leku mogą reagować z innymi farmaceutykami dlatego konieczne jest poinformowanie lekarza o wszystkich stosowanych lekach, także tych które były używane w czasie przed rozpoczęciem kuracji Miluritem.

Dla poprawy stanu zdrowia chorego oprócz przyjmowania leków konieczna jest też zmiana diety, i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń lekarza. Należy m.in wyłączyć z jadłospisu produkty wysokobiałkowe, kawę, herbatę i alkohol i zastąpić je dużymi ilościami płynów niezawierających puryn.

świniozerca
wlasnie wrocilem od lekarza (ale fajna) tez przepisala mi milurit 300 i każe żreć do konca zycia to gowno?!?! brac, czt nie brac? oto jest pytanie?????
9 miesięcy temu
-2
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
irek
dieta i łykać nie musisz, sam się leczę już kilka lat
4 tygodni temu
+1
włodek
właśnie szukam w internecie co mam robić dalej,zjadłem już dwa opakowania Milirytu,na początku miałem jeszcze Colchican,mam napady co kilka lat,lubię wypić,jeść mięso,miedzy napadami nic nie łykam,moi znajomi łykają codziennie,słabo mi się robi na myśl,że znowu do lekarza,
9 miesięcy temu
+1
Waldek
Witam,choruję na dnę moczową około 20 lat-i taki czas stosuję milurit 300=jest ok,trochę diety i można żyć,nie pamiętam bardzo bolesnych napadów dny,A jeżeli jest ból to rozganiam olfenem 100 -kapsułki pozdrawiam
2 lata temu
-1
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
bartek
q......a - nie jestem lekarzem, alejak odstawie kawe, lakohol i "swinskie zarcie" a dotego bede filtrowal organizm 4-5 litrami wody dziennie - to jezeli nie jestem 90 letnim dziadkiem moj organizm bez lekow wroci do normy. moze i ten Milurit nie jest drogi, ale po ch....j mam go uzywac jak nie zadziala bez rygorystycznej diety..... to jak trening na silowni cwicz, chlopcze cwicz ale pamietaj o diecie bo inaczej nie bedzie wynikow. az mnie normalnie kreci zeby zbadac tabletke co w niej jest, bo zaraz sie okaze ze sprzedaja placebo a afekty beda z powodu czynnosci drugoplanowych
2 lata temu
+3
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.

ok Dieta w dnie moczanowej

ok Innym bolesnym schorzeniem, które dotyka mężczyzn są: hemoroidy. Poznaj możliwości ich leczenia, dowiedz się więcej na temat profilaktyki hemoroidów.

ok Reklama -- Coś na dzień następny
Zatrzymać czas... Wybieramy kosmetyki do cery dojrzałej
Najczęściej występujące schorzenia ręki i nadgarstka

Przeczytaj też o: RZS

rzs

RZS - Zmiany w obrębie poszczególnych stawów
Reumatoidalne zapalenie stawów atakuje na początku stawy rąk, można wówczas zauważyć obrzęk stawów międzypaliczkowych bliższych i śródręczno-paliczkowych, dochodzi do zaniku mięśni międzykostnych i glistowatych [...]

Przebieg RZS i jego kontrola
Przebieg RZS bywa zróżnicowany pod względem dynamiki i postępu zmian destrukcyjnych w stawach. Różny jest także czas, w jakim dochodzi do niepełnosprawności.

Leczenie RZS
Terapia RZS ma za zadanie doprowadzić do pełnej remisji choroby przez zatrzymanie bólu związanego z czynnikiem zapalnym [...]