dna

--- REKLAMA ---

Coś na dzień następny

Dobra zabawa na wielkim balu lub ze znajomymi często kończy się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Często, gdy przesadzimy z ilością alkoholu, poranek wita nas bólem głowy, wzmożonym pragnieniem czy nawet nudnościami. Ten stan w niczym nie przypomina doskonałej zabawy z poprzedniego wieczoru. A poszukiwane leki na kaca i domowe sposoby mogą nie tylko postawić nas na nogi, ale również pomóc trawić alkohol. I choć nie jest to uczucie przyjemne, to popularne tabletki na kaca to must have każdej torebki, apteczki i szuflady.

brandy

Jak się leczyć, gdy się przesadziło?

Najlepiej by było oczywiście nie pić za dużo, ale czasami się nie udaje. Poza tym można zadbać o środki zapobiegające powstawaniu kaca. Spożyte przed imprezą wspomagania trawienia alkoholu i zapobiegają utracie wody. Znajdziemy w nich na przykład kwas bursztynowy i fumarowy oraz bardzo często witaminę C i glukozę. Wtedy nasza wątroba ma po prostu nieco lżej, ponieważ im szybciej alkohol będzie metabolizowany i wydalany, tym mniejsza szkodliwych substancji toksycznych będzie się znajdowało w organizmie.

Leki na kaca bez recepty poza tym doskonale radzą sobie również z bardzo prozaicznymi objawami zatrucia – czyli bólem głowy czy uczuciem pragnienia. Wtedy warto sięgnąć po preparaty nawadniające i elektrolity na kaca, które zawierają odpowiednie proporcje mikro i makroelementów takich jak sód czy potas. Warto również pamiętać, że alkohol wypłukuje z organizmu bardzo cenny dla nas magnez. Niedobór tego pierwiastka powoduje zmęczenie i rozdrażnienie. Odpowiednie preparaty doskonale suplementują konieczne składniki oraz podnoszą poziom cukru we krwi.

Jak sobie radzić?

To co się dzieje z ciałem następnego ranka po imprezie do złudzenia przypomina objawy zatrucia. Warto więc mieć sprawdzone preparaty na kaca https://eapteka.pl/uklad-pokarmowy/na- kaca pod ręką. Pomaga oczywiście również picie dużej ilości wody oraz spożycie lekkiego, ale słodkiego posiłku. Doskonale również wspomaga „stawanie na nogi” witamina C i to w wersji musującej. Wydaje się więc, że dobry lek na objawy kaca jest elementem obowiązkowym przed każdą większą imprezą czy też takim sezonem jak na przykład okres sylwestrowo-karnawałowy. Oczywiście to opcja dla tych, którym zdarza się przesadzić z ilością alkoholu, ale jeśli mamy być szczerzy, to pewnie każdemu się czasem zdarza.

ok Dieta w dnie moczanowej

ok Innym bolesnym schorzeniem, które dotyka mężczyzn są: hemoroidy. Poznaj możliwości ich leczenia, dowiedz się więcej na temat profilaktyki hemoroidów.

ok Reklama -- Coś na dzień następny
Zatrzymać czas... Wybieramy kosmetyki do cery dojrzałej
Jak dawkować paracetamol, żeby szybko działał
Najczęściej występujące schorzenia ręki i nadgarstka
Czy warto suplementować witaminy i minerały jesienią i zimą?
Olej CBD skutecznym środkiem na artretyzm?

Przeczytaj też o: RZS

rzs

RZS - Zmiany w obrębie poszczególnych stawów
Reumatoidalne zapalenie stawów atakuje na początku stawy rąk, można wówczas zauważyć obrzęk stawów międzypaliczkowych bliższych i śródręczno-paliczkowych, dochodzi do zaniku mięśni międzykostnych i glistowatych [...]

Przebieg RZS i jego kontrola
Przebieg RZS bywa zróżnicowany pod względem dynamiki i postępu zmian destrukcyjnych w stawach. Różny jest także czas, w jakim dochodzi do niepełnosprawności.

Leczenie RZS
Terapia RZS ma za zadanie doprowadzić do pełnej remisji choroby przez zatrzymanie bólu związanego z czynnikiem zapalnym [...]